Yenice’ye Semt Sahası

Yeniceköy Mahallesi bin konutlar mevkiinde içerisinde; iki adat basketbol ve futbol sahası ile çocuk oyun alanları, fitness alanları, yürüyüş ve dinlenme alanlarının yer aldığı 5 dönüm alan üzerinde projelendirilen semt sahasını tamamlayarak hizmete açtı.

HER YAŞTAN BİREY FAYDALANACAK

İnegöl’ü geleceğe taşıyacak projeleri, bir bir hayata geçirerek modern bir şehir oluşturan İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde bölgenin cazibesine cazibe katacak yeni bir projeyi daha tamamlayarak hizmete aldı. Bin konutlar mevkiinde bir süre önce yapımına başlanan sosyal donatı alanı, her yaştan bireyin faydalanacağı özelliklere sahip olarak inşa edildi.

 

İçerisinde iki adet basketbol ve futbol sahalarının yer aldığı, çocuk oyun alanları, fitness alanları, yetişkinler için yürüyüş ve dinlenme alanları ile yeşil alanların bulunduğu semt sahası, bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açılış törenine; AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ile parti yöneticileri, bazı meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

“SAMİMİYİZ, GAYRETLİYİZ, ÖZVERİLİYİZ”

Açılış konuşmalarıyla başlayan törende, Belediye Başkanı Alper Taban davetlilere hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Taban,

“Ramazan ayındayız. Sona doğru geliyoruz artık. Güzel bir günde Cuma vesilesiyle hem namazımızı burada kılmak hem de parkımızın hizmete girdiğini temsili bir açılış ile duyurmak istedik. İnegöl’ümüz için üretmeye, değer katmaya devam ediyoruz. Biliyorsunuz göreve geleli 7 ay oldu. Öncelikle devam eden projelerimizi bir an önce tamamlamanın çabası içerisindeyiz.

Bir taraftan üzerine daha neler koyabiliriz bizim gözümüzle, teşkilatımızın, yöneticilerimizin gözüyle ve bu şehirde yaşayan halkımızın gözüyle eksiklerimiz nelerdir, bunları tamamlayalım istiyoruz. Samimiyiz, gayretliyiz, özveriliyiz, görmüş olduğunuz bu kadrolar üretmeye ve hizmet etmeye devam ediyor” dedi.

 

ÜRETMEK İÇİN GAYRETLİYİZ

Yenicede bugüne kadar ciddi yatırımlar yapılarak kazanımlar elde edildiğini hatırlatan Taban,

“Doğalgazı getirdik, Huzur Evimizi buraya taşıdık. Çok mükemmel, otel konforunda bir huzur evi kazandırdık. Beraberinde su, kanalizasyon, arıtma, mahalle otoparkları gibi, merkezini Yenice’de konuşlandırdığımız Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) ki bunu çok önemsiyoruz.

İnşallah İnegöl’ümüzün marka yüzü olacak. Tabi bu çalışmaların her biri yeterli mi? Tabi ki değil. Daha fazlasını yapmalıyız. Bizler üretmek için gayretliyiz. Bugün burada çok nezih bir alan oluşturuldu. Yaklaşık 5 dönüm alan üzerinde kurguladık.

Günün büyük çoğunluğu işe gidip akşam eve gelmeyle geçiyor ama bu ikisi arasında sıkışmayalım istiyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız, anne babalar buralara gelsin bu sahalardan, oturma alanlarından istifade etsinler” diye konuştu.

 

YARATILANIN EN ŞEREFLİSİNE HİZMET EDİYORUZ

Konuşmasının sonunda proje hakkında teknik bilgiler de veren Taban,

“Proje alanında 375 m2’lik otopark alanı oluşturduk. Beraberinde 275 m2’lik çocuk oyun alanı, 100 m2’lik alanda fitness alanı oluşturduk, 1570 m2’lik çok amaçlı futbol ve basketbolun birlikte yer aldığı iki adet saha oluşturduk. Yine 1000 m2’lik yeşil alan ve 1510 m2’likte sert zemin oturma ve yürüyüş alanları oluşturduk. Yenice için, ilçemiz için, ülkemiz için ne yapsak azdır. Çünkü yaratılanın en şereflisine hizmet ediyoruz. Bu anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

 

BU KONFORU SAĞLAMAK YEREL YÖNETİMLERİN GÖREVİ

Başkan Taban’ın ardından AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. “Belediyemiz çok güzel bir hizmeti daha vatandaşlarımızla buluşturuyor” sözleriyle konuşmasına başlayan Şahin; “Oyun alanları, spor alanları, oturma alanları gibi özellikleriyle herkesin kullanabileceği bir yapı. Bunları anlatırken aklıma şu geldi; 2011 seçimlerine giderken yaşanabilir çevre ve marka şehirler diye bir projemiz vardı. Bunu hayata geçirebilmek için yerel yönetimleri güçlendirmek gerekiyordu ve gerekli kanun değişikliklerini yaptık. İnsan hayatı barınma ve çalışma arasında geçiyor.

Bu ikisi arasında da hayatınızı devam ettiriyorsunuz. Ama konfor evinizden çıkıp işinize giderken geçirdiğiniz zamanın kalitesidir. Örneğin yolun kalitesi konfordur, yeşil peyzaj konfordur, bu tesis konfordur. Bu konforu sağlamak yerel yönetimlerin görevi. Çok konforlu bir mekan olmuş, güzel bir yer olmuş. Başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum” dedi.

 

BİZİM SİYASETİMİZ İHYA VE İNŞA ÜZERİNE

Yerel ve genel seçimlerde Yenice’ye her geldiklerinde çok ciddi destek aldıklarını dile getiren Şahin,

“Bizler geldik derdimizi anlattık, davamızı anlattık, AK Partimizi anlattık; Yeniceliler de bizlere ciddi destek verdiler. Yol yapacağız dedik yaptık, doğalgaz getireceğiz dedik getirdik, okul dedik yaptık, sağlık tesisi yaptık, biz ne söz verdiysek yerine getirmeye çalıştık.

Yeniceliler de bize desteği her zaman verdiler. Şimdi yeni bir sandığa daha gidiyoruz. 2 hafta sonra bir sandık daha gelecek önünüze. Biz Yenicelilerden tekrar destek istiyoruz. Diyoruz ki AK Parti yapmış olduğu hizmetleri kendine referans alarak geleceğin Türkiye’sini hazırlamak adına çok ciddi adımlar atacak.

Dünya arenasında, bulunduğumuz coğrafyada ve Türkiye içerisinde insanımızın yaşam kalitesini yükseltecek, insanımızın devlete, millete, vatana, bayrağa aidiyetini arttıracak, gelir seviyesini arttıracak çok önemli projelerimiz var. Bizim siyasetimiz bozma üzerine değil, yapma üzerine. AK Parti’nin siyasi ihya ve inşa üzerine” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle açılış gerçekleştirildi. Ardından protokol üyeleri sahada penaltı atışları gerçekleştirdi. Milletvekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Alper Taban ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın koruduğu kalelere penaltı attı.

Eğlenceli dakikaların yaşandığı açılış, çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanda yapılan inceleme ve vatandaşlarla sohbet edilmesi ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir