Yeni Mahalle’ye Yeni Yaşam Alanı

İnegöl Belediyesi, Yeni Mahalle Sude Sokakta 2000 m2 alan üzerinde projelendirdiği ve içerisinde çocuk oyun alanından fitness alanına, yürüyüş yolundan oturma alanlarına pek çok bölümün yer aldığı çalışmayı tamamladı.

 

İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinin yeni yerleşim yerlerinden biri olan Yeni Mahallede 2000 m2’lik çocuk oyun alanı ile fitness alanının yapımını tamamladı. Bölgenin yeni yaşam alanı olacak park, 7’den 77’ye her yaştan bireyin faydalanacağı bir tesis oldu.

 

GÜZEL BİR YAŞAM ALANI OLUŞTURDUK

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte çocuk oyun alanı ve fitness alanını ziyaret ederek mahalle sakinlerine parkın hayırlı olması dileklerini iletti. Yeni Mahalle Muhtarı Balabey Gürler ile mahalle sakinlerinin de bulunduğu incelemede, Başkan Taban;

“Güzel bir günde, Yeni Mahalle Sude Sokakta bir araya geldik. Burada güzel bir alan oluşturduk. Güzel bir yaşam alanı hayata geçirdiğimizi düşünüyorum. Burada çocuk oyun alanı ve fitness alanı çalışmasını tamamladık” dedi.

 

VATANDAŞLARIMIZIN TÜM İHTİYAÇLARINI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ

İnceleme sırasında açıklamalarda bulunan Taban, göreve geldiği günden bu güne gayret ve özveriyle, samimiyetle işine odaklandıklarını söyledi.

“İnegöl’ümüzün görmüş olduğumuz eksiklerini, tespit ettiğimiz sorun ve problemlerini bir an önce çözmek adına planlı, programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Taban;

“Geçmişte de pek çok mahallemizde özellikle çocuk oyun alanları, oturma alanları, otopark alanları üretmeye çalıştık. Beraberinde yollarla ilgili eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz, kısmen alt yapıyla ilgili eksikleri tamamlamaya çalışıyoruz.

Bir yandan yeşil alanlar üretmeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın ihtiyacı olabilecek her türlü konuyla alakalı, belediyeciliğin de doğumdan ölüme kadar var olan bir süreç olduğunu düşünürsek vatandaşımızın tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

200 BİN TL’LİK YAŞAM ALANI

Yapılan çalışma hakkında da bilgiler veren Taban;

“Burada yaklaşık 2000 m2 alan üzerinde bir çalışma gerçekleştirdik. Buraları daha yeni yeni gelişen yerleşim alanları. Tüm vatandaşlarımız gelip buradan istifade edebilirler.

Proje uygulama alanında 260 m2’lik bir çocuk oyun alanı var. 100 m2’lik fitness alanı, 500 m2’lik yeşil alan, 167 m2’lik yürüyüş alanı mevcut. Bu da aslında sağlıklı bir yaşam için önemli bir konu.

Yürüyüşlerimizi de burada gerçekleştirebiliriz. Bu alanda hiç ağaç yok iken 56 tane ağaç inşallah yeşerip büyüyecek ve gölgesinde keyifli vakitler geçirilebilecek.

Zeminde dökme kauçuk dediğimiz bütünsel bir uygulama yapıyoruz. Yine burada sert zemin uygulaması yaptık, beraberinde ahşap pergole ve etrafında da güvenli bir alan oluşturabilmek için renkli tel panel çit uygulaması yapıldı. Projenin bedeli yaklaşık 200 bin TL” açıklamalarında bulundu.

VATANDAŞA ÇAĞRIDA BULUNDU

Başkan Taban, açıklamasının sonunda yapılan çalışmaların geleceğe güvenle taşınması adına vatandaşlara da çağrıda bulunarak;

“İnşallah burada vatandaşlarımızın güzel anıları oluşur. Tabi yapmak kolay, önemli olan yaptıktan sonra temiz tutabiliyor muyuz? Zarar vermeden koruyup kollayabiliyor muyuz? Bu konuda vatandaşlarımızın azami ölçüde gayret göstereceğini ümit ediyorum.

Burada yapılan her harcama hepimizin cebinden çıkmış oluyor. Toplanan vergilerden bu icraatlar yapılıyor. Kendi malımız gözüyle bakarsak daha bilinçli bir şekilde koruruz. Parkımız mahalle sakinlerimize ve İnegöl’ümüze hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Yeni Mahalle Muhtarı Balabey Gürler ise Başkan Taban’a mahallelerine yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür ederek mahalleli adına plaket takdim etti.

 

Kaynak : Genç Gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir