Teşekkürler Orhaniye, Teşekkürler İnegöl…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Başkanımız, İnegöl Belediye Başkanımız, Cumhur ittifakı İlçe Başkanlarımız, meclis üyesi adaylarımız ve teşkilatlarımızın katılımı ile Orhaniye Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz nokta mitinginde hemşehrilerimizle buluştuk.#MemleketİşiGönülİşi

SERT ELEŞTİRDİ
Rakibini eleştiren Aktaş, “HDP destekli CHP adayı var ya… Akıllarına İnegöl ve İnegöl mobilyası geldi. Ey seçim sen nelere kadirsin. Onlar miting yapamıyorlar. Sanal toplantılar yapıyorlar. Kılıçdaroğlu geldi, 5 dakika İnegöl’den bahsetti. Allah nelere kadir. Sizlere hizmet etmekten son derece mutluyum. Diyor ki; İnegöl mobilyasını Avrupa, dünya markası yapacağız. Uyan Kılıçdaroğlu, İnegöl 140 ülkeye ihracat yapıyor. Ben daha önce CHP’li başkan adayını mobilya fuarında görmedim. Hiçbir fuarına katılmayan aday, mobilyayı marka yapacakmış. Belediyenin temizlik işçilerinin maaşlarını dağıtmayan aday, mobilyayı marka yapacak. İnşallah 31 Mart’ta İnegöl’ün ona nasıl cevap verdiğini görecek. Bizim bizden dostumuzun olmadığı gerçek. Bundan 11 gün önce Yenizelanda’da acı olay yaşandı. Masumane tamamen Cuma namazını kılmak için vatandaşlar camiye koştu. Karşısında büyük bir kinle camiye gelen kurşun yağdıran bir cani vardı. Caniler 634 yıl öncesini unutmamış. İki yiğit adam Erdoğan ve Bahçeli, Afrin için karar aldı. Kılıçdaroğlu’ya bakın, bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösteriyor. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi değerlerinden uzaklaştı. Biz Afrin’de bir sürü örgütleri temizledik. Kılıçdaroğlu, Afrin’de ne işiniz var dedi. Bunların kafası bu kadar çalışıyor. İnanın ki bunların zekasında bir problem var. Mart’ın sonunu bahar olarak görenler var. Biz baharı karşıladık, yazı bekliyoruz. Arap baharını biliyorsunuz değil mi? Allah’a şükür artık Cumhur ittifakı var. O dönemde Devlet Bahçeli; Teröristle kol kola gezenlerle birleşmem dedi ve tekrar seçime gittik. 31 Mart’tan sonra 4.5 yıl seçim yok.” ifadelerini kullandı.
ÇAKTIKLARI ÇİVİ YOK
Aktaş, “Mart’ın sonu bahar diyorlar ya. İnegöl de şirin gözükelim; Cumhurbaşkanı görevine devam edecek, farklı sonuç çıkarırız da İnegöl de AK parti ve MHP kadrolarını alaşağı ederiz de, Bursa da da aynısını yaparak ülkeyi nasıl kaosa sürüklerizin hesabını yapıyorlar. Onlar ancak havasını alırlar. İnegöl de onlara defalarca cevap verdi. Geçen gün konser yapmışlar. Konsere gerek yok ki, burada aşk var, sevgi var. Vatandaş isterse gece de sokağa çıkar. Çıkmadık mı 15 Temmuz’da sokağa. Onlar tiyatro diyordu. 251 vatan evladı şehit olmuştu, onlar buna tiyatro dedi. Güneş balçıkla sıvanmaz. CHP’li aday diyor ki; ben her yeri Nilüfer gibi yapacağım. İnegöl’ümüz 149 yıldır belediye. Nilüfer 1989’da belediye olmuş. 30 sene öncesine kadar bomboş araziydi. Bu zatı muhterem de 1999’da belediye başkanı olmuş. Şimdi onun İnegöl’deki temsilcisi de can atıyor. İnegöl’e ne yaptınız diyor. Görmek istemeyen, gözü kör olana ne yaparsan yap, gözüne sokamazsın ya. 1989’da Belediye olan Nilüfer bomboş araziydi. Tüm yeşil alanları, tüm otoparkları, çocuk parklarını, sosyal tesislerini kooperatifler yapmış. Altyapı komple büyük şehir belediyesine ait. Merhum başkanımız Hikmet Şahin, eski başkanlarımız büyük hizmetler yapmışlar. Allah nur içinde yatırsın. Bu rakiplerin hayatı yalan. 16 aydır yaşadığımı bir Allah bilir bir kulu. Çaktıkları çivi yok. 10 tane söyleyeceği proje yok. söylediği tek şey gülümseyin Nilüfer’desiniz. Biz 700 yıldır gülüyoruz. Bizim gülümsemeyle alakalı problemimiz yok ki. Bana hizmetini söyler misin? Gelmiş benim projeleri taklit etmiş. İnegöl’deki temsilcisi de sağda solda onun borazancılığını yapıyor.” Diye konuştu.
İNEGÖL’E OLAN AŞKIMI HEYECANIMI KİMSEYE SORGULATMAM
İnegöl’e olan aşkını anlatan Aktaş, “İnegöl ile alakalı heyecanımız var. İnegöl de doğdum, okudum, büyüdüm. İnegöl benim bir parçam, İnegöl’e olan aşkımı heyecanımı kimseye sorgulatmam. Yürekten bağlıyım bu şehre. Sanki bunlar yokmuşcasına birileri İnegöl’ü tekrar keşfetmenin merakı içinde. Hey kardeşim atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti. 13.5 yıl hizmet etmeye çalıştım. Hatasız bir Allah. Nasip kısmet.” Şeklinde konuştu.
İNEGÖL TARİH YAZACAK
Aktaş konuşmasını şöyle sürdürdü; “16 aydır cumhurbaşkanımızla direk görüşen kardeşinizim. Geçen gün kendisi aradı ve seçim çalışmalarını sordu. Ben ona dedim ki; Cumhurbaşkanım hiç şüpheniz olmasın. Allah’ın izniyle en güçlü şekilde sesini duyuracak, ama İnegöl varsa İnegöl tarih yazacak dedim. Birileri şuan kıyıya çekilmiş dinleniyordu. CHP’li aday da öğlen 12 de başlıyor çalışmaya, biz sabah başlıyoruz. O çalışmalarına Emir Sultan’dan başladı. Allah’ım sen nelere kadirsin. 100 civarında cami de kandil akşamı gözleme dağıtmış. İnşallah cebinden dağıtmıştır. Aile vakfından ne kadar bağış yaptın açıkla. Bir de bunun meşhur festivali var. Balat ormanlarında sosyal festivali var, rezillik diz boyu. Padişahlar şehrinin düştüğü hale bakar mısınız? İnşallah hep beraber çalışmalara imza atacağız. 2 yıl içerisinde İnegöl’ün altından girip üstünden çıkacağız. 91 köy yolunun tamamı sıcak asfalt olacak. Onların yaptıkları hiçbir şey yok. Orta refüjdeki çiçekleri bile biz dikiyoruz. Biz asfaltı atıyoruz, o belediyesinin tabelalarını koymuş. Asfalt yaptık, kendi kamyonunu koymuş sadece. Bunlar su kurnazı. 31 Mart akşamı onlara bu millet cevabını verecektir. Sizlerden söz istiyorum. Beni ve Alper kardeşimi atanmış diye sağda solda konuşanlar var. Onların içinde yara var. CHP’linin İnegöl şubesi var. Şu temiz adama seçim gününde sandıkları patlatarak destek vereceksiniz inşallah. Orhaniye mahallesi kadim mahallelerimizden biridir. En eski mahallemiz. Kendim içinde söz istiyorum. Sandıkları patlatmaya hazır mısınız? Allah sizlerden razı olsun.”.
İNEGÖL DAHA BÜYÜK DESTEK VERECEK
AK Parti Bursa İl Başkanımız Ayhan Salman da, “Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği İnegöl verecek. İnegöl her zaman destek verdi ama 31 Mart ta özel bir seçim olacak. Çünkü İnegöl’ün bağrından çıkmış Alinur Aktaş, büyükşehir belediye başkanı olmak için destek istiyor. Bursa ona destek veriyor. Ama İnegöl daha büyük destek verecek.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir