Öğretmenini unutmadı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İnegöl’de ikamet eden öğretmeni Osman Çolak’ı evinde ziyaret etti.

 

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ile protokol üyeleri eşlik etti.

OSMAN ÇOLAK’I ZİYARET ETTİ

1979-1985 yıllarında Biga İmam Hatip Ortaokulu’ndaki öğretmeni Osman Çolak’ı (67) İnegöl’de evinde ziyaret eden Çavuşoğlu, öğretmenlerin emeklerinin hiçbir şekilde ödenemeyeceğini söyledi.

GELECEĞİN MİMARLARI

Öğretmenliğin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ cümlesiyle anlam bulduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “Öğretmenlik bu neslin yetişmesinde, Türkiye’nin gelecek ufkunda çok önemli bir yere sahip. Bugün görev başında olan öğretmenlerimiz de gelecek Türkiye’nin mimarları olacak öğrencilere tarihi, geçmişi, kültürel birikimiyle bu coğrafyada, ülkede neler yapılacağını, gerçekleştirebileceğini anlatıyor.”

11 YAŞINDA İKEN EL UZATTI

“Bugün hocamla birlikte olmaktan çok mutluyum. Özlemiştik, bu vesileyle görüşmüş olduk. 11 yaşında, yurt dışından gelmişsiniz, başta anne ve baba yok. Osman Hoca gibi öğretmenlerimiz, hem anne hem baba oldu bize. Bize her daim yardım ettiler. Sadece ilmi öğretmekle kalmadılar. İlmin yanında irfanı, hikmeti, feraseti de öğrettiler.”

İLİM VE İRFAN SUNDULAR

“Kuru bir ilim, bilgi, aslında yüktür. Bilgi, irfan ve hikmetle donatılmışsa insan için bir süs, donanım ve kazançtır. Osman Hoca ve diğer değerli hocalarımız, kuru bir bilgiden ziyade bize bu bilgiyi ilim, irfan ve hikmetle donatarak aktardı. Ne yapıyorsak, hala o gün atılan temellerin üzerinde yapmaya çalışıyoruz. Onun için minnettarız.”

ÖĞRENCİLERİMLE GURUR DUYUYORUM

Emekli öğretmen Çolak da Çavuşoğlu’nun öğrencisi olmasından dolayı gurur duyduğunu belirterek,

“Ne kadar şükretsem şükrümü yetiremem. Allah’a çok şükürler olsun ki memleketin yükselmesinde, ilerlemesinde bu tür öğrencilerim her tarafta mevcut. Çok mutluyuz, çok minnettarız ve öğrencilerimizle iftihar ediyoruz. Onların daha da ilerlemesi için de dua ediyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir