Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk İnegöl’de

Programa AK Parti Bursa İl Başkanımız Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekillerimiz, İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanımız, AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Bursa Valisi Yakup Canbolat katıldı.
Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, Bursa’daki programını tamamlamasının ardından Orhan İnegöl Köftecisi’nde mola verdi.

İNEGÖL EN ÖNEMLİ İLÇE

İnegöl’ün iktisadi bakımdan önemli bir ilçe olduğunu ifade eden İçişleri eski bakanı Efkan Ala ““Bakanımızın teşrifi ile Bursa’da çeşitli toplantılar yaptık çeşitli ziyaretlerimiz oldu, bu toplantılar çok keyifli geçti. Çok yetkin bir hocamız yetkili ve etkili sayın bakanımız. İnegöl, iktisadi bakımından Türkiye’nin en önemli ilçesi. “

FARKLI BAKIŞ AÇILARI ÖNEMLİ

İnegöl’ün şehir dışından farklı bakış açısı olan kişiler ve kurumlardan destek alması gerektiğini belirten Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk “Çok kıymetli hazirun hoş geldiniz. Hoş kelimesini bastırarak söylüyorum. Bu güzel birlikteliğimizi İnegöl için hayallerimizi hedeflerinizi bir araya getirip buluşturmanız mutluluk verici. Bir söz vardır hiçbir yağmur tanesi kendisini selden sorumlu tutmaz ama her yağmur tanesi selden sorumludur hepimiz İnegöl’den sorumluyuz. İnegöl ile alakalı çok güzel başarılar duyuyoruz fakat çeşitli kalkınma projeleri var. ABD’de eyalatler düzeyinde kalkınma programları var. Bu programların başarısı dışardan farklı bir gözün desteği ile oluyor. İnegöl’ün çok dışından bakış açıları olan kişileri kurumları burası için kalkınma projesinde değerlendirmenizde fayda var.”

BİLİM VURGUSU

Bilime vurgu yapan Bakan Selçuk “Dünyada ve Türkiye’de ekosistem çalışan uzmanlardan fayda var. Eğer siz burası için bir şeyler planlıyorsanız dış gözlerden destek almanızda fayda var. Bunun için bir irada koymak çok önemli. Sizin paranız kudretiniz olabilir fakat bunu tamamlayan bilim değilse burada uzun soluklu bir maraton gözetemezsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir