Köylere doğalgaz gidiyor

Merkez, Yenice ve Cerrah’ın ardından doğalgaz kırsal mahallelere de ulaşmaya başladı. Dün İsaören’de düzenlenen törenle ilk gaz yakıldı.

2004 yılında İnegöl’ü doğalgazla tanıştıran İNGAZ, doğalgazı Yenice ve Cerrah’ın ardından İsaören’e de getirdi. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahalle meydanında düzenlenen törenle ilk gaz yakma gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Alper Taban da konuşmasında; “Güzel bir hafta başlangıcı yaptık. 15 aydır görevdeyiz. Tespitler yapmaya çalıştık. İnegöl’ün bir düzeni planı var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Biz kaldığımız yerden nasıl devam edebilir, daha neler ekleyebiliriz, şehrin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde nasıl giderebiliriz onu konuşuyoruz. Artık merkez mahallelerde doğalgaz var. Kullanım %65’lerde. Bunu kırsala da yaymalıyız diye düşündük. İNGAZ’ın değerli yöneticileri ile bunun planlamasını yaptık. İnşallah Allah nasip ederse yapmak istediğimiz öncelikle altyapı eksiklerimizi tamamlayacağız. Sonra da üst yapılarla ilgili bir çok güzellikleri hayata geçirmek istiyoruz”

“Vatandaşı iyi anlamak lazım, iyi dinlemek lazım… 15 aydır da bunu yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşın beklentileri neler,  bunları doğru anlayıp bunun üstüne kurgu yapmamız gerekiyor. Vatandaşımız artık bizlere çok kolay ulaşır hale geldi. 153 hattımızla artık herkes bile ulaşabiliyor. En geç 5 saniye içerisinde sizlere dönüyoruz. Biz sizleri dinlemeye devam edeceğiz”

“İsaören mahallemizden bizlere ilettikleri konular var. İsaören meyvecilikte iyi bir mahalle. Biz tarım konusunda da ciddi adımlar atmak istiyoruz. Bunun detaylarına girmeyeceğim ama her mahallemizin sorunlarını çözme adına gayretimiz devam edecek. İsaören’e doğalgaz hayırlı olsun. Biz doğalgazı şehrin tamamına ulaştırma gayretinde olacağız. Bunda da örnek bir ilçe olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Şükrü Görücü ise en güzel yatırımın insana yatırım olduğunu kaydederek; İNGAZ’ı köylerle doğalgazı buluşturduğu için tebrik etti. Doğalgazın İsaören’e hayırlı olmasını diledi.

Milletvekilimiz Vildan Yılmaz Gürel ise merhum Hikmet Şahin ile İnegöl’de ilk yakılan meşaleyi hatırladığını söyledi. Gürel, AK Parti’nin çevreci bir parti olduğunu ve çevre dostu doğalgaz ile tüm şehrin buluşmasını ümit ettiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir