İnegöl Tek Yürek

15 Temmuz 2016 Cuma günü yaşanan hain darbe kalkışması, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla aziz Türk Milletinin milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara dökülmesi ve eli silahlı terör örgütü üyelerine yürekleriyle karşı koyması sonucu bertaraf edilmişti. 251 vatan evladının şehit düştüğü, binlerce insanın da yaralanarak gazi unvanını kazandığı karanlık gece, Türk milletinin dik duruşuyla adeta kahramanlık gecesine dönüşmüştü. Hain kalkışmanın 5’inci yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz 2021 Perşembe günü düzenlenen anma etkinliklerinde de sahnede yine milli iradenin kadim nöbetçileri Türk Halkı vardı. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi İnegöl’de de tüm halkımız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak geçirdi. Tıpkı darbe kalkışmasının yaşandığı gece gibi binlerce vatansever sokaklara indi, yapılan kalleşliği unutmadığını ve her daim milli iradeye sahip çıkmak için hazır beklediklerini gösterdi.

Alanda toplanan vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Alper Taban, “Milletimizin huzuruna, ülkemizin bütünlüğüne, devletin varlığına kast eden 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümündeyiz. Hüznü, acıyı, kederi ve aynı zamanda gururu yaşadığımız bir gündeyiz. Aynı cesaret ve aynı duygularla meydanlardayız. Tıpkı 5 yıl önce olduğu gibi bu gece yine demokrasinin kadim bekçileri olarak meydanlardayız. 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak adına meydanları dolduran aziz milletimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Halide Serpil Şahin, “Böylesine anlamlı bir günde, İnegöl yine her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliğini ortaya koyacak şekilde bu meydanları doldurdu. Burada olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. 5 yıl önce bugün devletin, vatandaşın paralarıyla alınan silahlarla devleti ve düzeni yıkmaya kalkıştılar. Ama her zamanki gibi Türk milleti gücünü ortaya koyup birlik, beraberliğinin gücünü göstererek onlara bunu başaramayacaklarını göstermiştir. 251 şehidin verildiği, binlerce vatandaşın gazi olduğu, yüce Türk Milletinin tarih yazdığı bu akşamda biz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Böyle günlerin tekrar yaşanmaması dileğiyle birlik ve beraberliğimize sığınarak mutlu, mesut günlerin bizleri beklediği müreffeh bir Türkiye için sizleri selamlıyorum” diye konuştu.

Bir yorum

  1. Excellent article. I absolutely love this site. Continue the good work!

    דירות דיסקרטיות בכפר סבא

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir