İlçe Başkanımız Sayın Mustafa Durmuş’un basın açıklaması.

Kıymetli hemşerilerimiz; Mübarek cuma gününüzü tebrik eder, hayrına ve bereketine kavuşmamızı niyaz ederim, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongremizi 24 Mart 2021 çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirdik.
‘’Türkiye için güven ve istikrar’’ sloganı ile icra ettiğimiz kongremiz inşaallah yeni bir siyasi dönemin başlangıcı olacaktır.
Milletimizin tüm değerlerinin temsil edilebilmesi adına yapılan tüzük değişikliği ile partimizin en üst düzey yönetim kademesi olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) 75 kişiye çıkarılmış ve daha da güçlendirilmiştir.
Geçmişte partimizde kıymetli görevlerde bulunmuş siyasi isimlerin ve önemli başarılara imza atmış yeni isimlerin yer aldığı yeni MKYK listemiz, eminiz ki partimizi 2023 yılına ve yeni hedeflere taşıyacak en doğru isimlerden oluşturulmuştur.
Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında oluşan ve önceki dönem iç işleri bakanımız, Bursa Milletvekilimiz Sn. Efkan ALA ve Önceki Dönem İl Başkanımız Sn. Ayhan Salman’ın da yer aldığı AK Partimiz ’in Merkez Karar ve Yönetim Kurulu(MKYK), milletimiz, şehrimiz ve Partimiz için hayırlı olsun.
Gerek Bursa’da gerekse İnegöl’de partimiz içerisinde önemli hizmetlere imza atmış olan ve yeni görevini de en iyi şekilde ifa edeceğinden emin olduğumuz önceki dönem il başkanımız Sn. Ayhan Salman’ın MKYK’ da görev alması ise bizleri ayrıca mutlu etmiştir.
Sn. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi “Bizler kısa mesafe koşucusu değiliz, Bizler İlanihaye sürecek bir maraton koşucusuyuz” düsturuyla AK Parti her zaman hedeflerin ve milletin değerlerinin ön planda tutulduğu, kendini sürekli yenileyerek, tazeleyerek maziden atiye kurulan köprü güçlendirilmek suretiyle isimler değişse de hedeflerin baki olduğu bir siyasi hareket olmuştur. 13 milyon 500 bin üye sayısı ile sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın en geniş siyasi hareketi AK Partimiz, yeni yönetim kadroları ile yine Türkiye’nin değişim ve gelişiminin öncüsü olacaktır.
Bizler AK Parti İnegöl Teşkilatı olarak, İl Başkanımız Sn. Davut Gürkan Başkanlığında, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımız hülasa tüm kadrolarımız ile 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz, Rabbim yar ve yardımcımız olsun, Allah’a emanet olun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir