“Göze Alamayacağımız Karar Yok”

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan,“Devletimizin bekası, milletimizin ikbal ve istikbali için göze alamayacağımız hiçbir karar, atamayacağımız hiçbir adım yoktur” dedi.

Afrin harekâtı ilgili konuşan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, “Uzunca bir zamandır ülke güvenliğimizi tehdit eden Suriye sınırımızda kurulmaya çalışılan terör devletine tüm teröristlere ve teröristleri kendine müttefik gören bir takım güçlere ‘bir gece ansızın geleceğimizi´ ve bu kirli oyuna asla müsaade etmeyeceğimizi defaatle ve kararlılıkla Baş Komutanımız Cumhurbaşkanımız ilan ve ikaz etmiştir. Tüm bunların neticesinde beklenen Afrin harekâtı bugün itibariyle Zeytin Dalı operasyonu adı ile başlamıştır. Yüce Rabbim devletimizi, askerlerimizi ve milletimizi bu operasyonda muzaffer kılsın. Fiilen başlayan bu operasyondan sonra yeni operasyonlarda beklenmektedir. Cumhurbaşkanımız, Baş Komutanımız önderliğinde, Suriye´nin kuzeyinde Türkiye´nin güneyinde bir terör koridoru oluşturulmasına izin vermeyeceğiz. Devletimizin bekası milletimizin ikbal ve istikbali için göze alamayacağımız hiçbir karar,atamayacağımız hiçbir adım yoktur” dedi.

TÜRKİYE KABİLE DEVLETİ DEĞİL

“Bu operasyon çok uzun tarihlere dayanan devlet geleneğimizin nişanesidir. Türkiye bir kabile devleti değildir” diyen Ersan, “Kendilerine göre terör örgütlerinin adını değiştirerek, bu terör gruplarını legal yapılara dönüştürdüklerini zannedenlerde en az o teröristler kadar Türkiye için tehdittir ve tehlike unsurudur. Devletimizin güvenliğini tehdit eden tüm unsurları bertaraf etmek en tabii hakkımızdır” şeklinde konuştu.

TÜRK BEKLENENDİR!

Ersan, “İstediğiniz örgütün adını değiştirin, istediğiniz örgüte isim takın yada barış savaşçıları deyin, Türk milleti yüzyıllardır hainleri gözlerinden tanır ve gerekli cevabı bugün olduğu gibi verir. Kimsenin tereddüdü olmasın, Türk beklenendir, Türk askeri görünce yüz güldüren, gönülleri okşayandır. Bizim meselemiz terörü ülkemiz topraklarından ne pahasına olursa olsun def etmektir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir