Eğitim geleceğe yatırımdır

Ak Parti İnegöl Kadın Kolları Başkanı Esra Leblebici, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının açılışı vesilesi ile bir açıklama yayımladı.

 

Ak Parti İnegöl Kadın Kolları Başkanı Esra Leblebici açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diliyorum, İçinde bulunduğumuz yüzyıl hızlı bilimsel ve teknolojik ilerlemelerin, ekonomik ve sosyal gelişmelerin, siyasal değişikliklerin ve kültürel oluşumların öne çıkardığı yeniliklere ve değişikliklere sahne olmaktadır. Her şeyin insana ve insan aklına odaklandığı bu çağdayız.Dolayısıyla çağdaş bir toplum olarak; güvenli, sağlıklı ve müreffeh yaşayabilmek, donanımlı, iyi yetişmiş insan gücü ve her alanda bunu sağlayan kaliteli bir eğitimle mümkündür.”

 

Eğitime yapılan yatırımın  insana yapılan yatırım olduğunu vurgulayan Leblebici;  “İnsana yapılan yatırım ülke geleceğine yapılan yatırımdır. Devletimizin yaptığı okulların yanında, eğitime büyük katkı veren hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum. AK parti ilçe teşkilatı olarak hayır severlerimizinde katkılarıyla her yıl uyguladığımız sosyal sorumluluk geleneğimizle bu yılda 155 ailemize okul kıyafeti ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması için destek olduk, sosyal sorumluluk projelerimizde her zaman AK parti kadın kollarının yanında olan ilçe yönetimimize, gençlik kollarımıza ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.

 

Okul idarecileri ve öğretmenlerimizin fedakâr çalışmaları, öğrencilerimizin gözlerindeki parıltı ve arzuları bizlere ülkemizin geleceği konusunda büyük umutlar vermektedir, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerimizi; ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz, bilimi ve teknolojiyi kullanan, erdemli, sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, milli değerlerine bağlı, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, çağdaş bireyler olarak yetiştirmesinin gayreti içerisindedirler.Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.” Dedi.

Kaynak : Genç Gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir