Bursa’ya aşkımız var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan adayı Alinur Aktaş, 31 Mart seçimlerini kazanacaklarını kaydederek; “1 Nisan sabahı önce namazımızı Ulu Cami’de kılacak, sonrasında da yeni iş günü başlayacak. Bizim bu şehre dair aşkımız var. Aşkımızı yaptığımız hizmetlerle taçlandırmanın telaşındayız” dedi.

Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, gün boyu İnegöl’de çeşitli programlara katıldı. Aktaş, sabah muhtarlar ve STK dernek yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

HDP DESTEKLİ KİRLİ BİR İTTİFAKTIR

Alinur Aktaş, yaptığı konuşmada; “Demokrasinin uç beylerisiniz. Hizmetler getirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Seçime gidiyoruz. Bu süreci iyi yönetmek gerekiyor. İttifaklarla bir seçime gidiyoruz. Bu seçimden sonra 4.5 yıl seçim falan yok. Otobana çıkıp hızla ilerlememiz gerekiyor. İki farklı ittifak var. Cumhur ittifakı bu gün oluşmuş bir ittifak değil. Geçmişi var. 24 Haziran seçimlerinde de baş göstermiş bir ittifaktı. 2015 seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun ne kadar naralar attığını gördük. Bahçeli ‘teröre bulaşmış partilerle iş yapamam’ diyip bazı şeyleri reddetmişti. Cumhur ittifakı, zalimlere karşı bozkurt, mazlumlara karşı Rabia olmaktır. Benim rakibim partisinin ismini dile getirmekten çekiniyor. Teröre bulaşmış bir parti de var, ittifaklarında. Mızrak çuvala sığmadı. Onların Eş başkanları doğuda Kürdistan, batıda CHP ve İYİ Parti kazanacak demişti. Bu ülkenin menfaatlerini düşünen kardeşlerimize çağrıda bulunuyorum; onların ittifakı kirli bir ittifaktır. Ülkeyi farklı bir sürece sürükleyebilir miyiz o düşüncenin ittifakıdır onlarınki” dedi.

NİLÜFER’DE NE YAPTIN?

Rakibi Mustafa Bozbey’i de eleştiren Aktaş; “Benim rakip 20 yıldır Nilüfer’de belediye başkanlığı yaptı. Hangi caddeye bir tane padişahın ismini verdin? Nerede devlete karşı olan insan varsa, onların isimlerini caddelere verdi. O icra edilen festivallerde nasıl rezillikler olduğunu söylemeye dilim varmıyor. Ne yaptın? 20 yılda ne proje ürettin anlat bize. Yeni başkanlık sistemiyle beraber gaza köküne kadar basıp, çalışacağız. Biz işini aşkla, heyecanla yapan insanlarız. Bursa’nın 17 ilçesini tarıyoruz. Cumhurbaşkanımıza derdimizi, heyecanımızı anlatıyoruz. Allaha hamd olsun. Doğru iletişim kurduk, nihayetinde Cumhurbaşkanımız ve parti büyüklerimiz, şahsımız noktasında karar aldılar. Ne oldum delisi olmadık, bundan sonra da olmayız. Hep çalıştık. Şehrimize değer katabilmenin hesaplarını yaptık. Sadece desteğinizi değil aynı zamanda duanızı istiyorum “ diye konuştu.

BURSA 700 YILDIR GÜLÜYOR

Aktaş konuşmasını şöyle sürdürdü; “Trafik ve ulaşım sorununu ilettiler. İmar ve kentsel dönüşüm talepleri var. Geleceği dair projelerimiz var. Projelerimizi Cumhurbaşkanımıza anlattım. Toplantı 1 saat sürdü. Kamulaştırmalar yapacağız. İlk göreve geldiğimizde akıllı kavşak çalışmalarını yaptık. 20 günde incelemeler de bulunup, hızlı projeleri hayata geçirdik. Ulu cami, heykel, tarihi hanlar bölgelerinin etraflarını açıyoruz. İki turizm tesisimiz var. Cumhurbaşkanımızdan dağ yolu çalışmasını istedim. Bursa’ya geldiğinde müjdeleri verdi. Bu yolda hiç komplekslerim olmadı. Trabzonlular festivalinde konuşma yapıyor. Gülümseyin Nilüfer’desiniz diyor. 1Nisan’da gülümseyin Bursa’dasınız diyeceğiz diyor. Bende dedim ki; Bursa 1326’da Osmanlı tarafından fethedildi, 700 yıldır gülüyor, gülmeye de devam edecektir.  Yaparsa yine AK Parti yapar. Artık Bursa’nın 17 ilçesi benim için değerli. Ama ben burada doğdum, hatıralarım var. 31 Mart akşamı o mutluluğu yaşamak istiyoruz. Önce Ulu Cami, sonrasında iş başlayacak. Biz haddimizi biliyoruz, bizim bu şehre dair aşkımız var. Aşkımızı yaptığımız hizmetlerle taçlandırmanın telaşındayız”

MUHTARLARA BİLGİ SİSTEMİ

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın selamlama konuşması sonrası Belediye Başkanı Alper Taban da konuştu. Taban, konuşmasında; “Alinur Başkanıma verdiği hizmetlerden ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada 13 yıl gerçekten canla başla çalıştı, 31 Marttan sonra da Bursa için canla başla çalışmaya devam edecek.  Bizler de başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere yerelde de sayın başkanımızın açtığı yolda arkasından heyecan ve azimle yürüyoruz. Meclis üyeliklerinde tazelenmeye ve gençleşmeye çalıştık. Liyakat ve ehliyet noktalarında dikkat ederek yeni bir kadroyla 1 Nisan’dan itibaren bu şehir için çalışmaya, üretmeye, kalkınmaya ve bambaşka bir 5 yıl hediye etmek için hazırız. Dersimizi iyi çalıştık. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren vatandaşımızın bize ilettiği ne varsa onları yerine getireceğiz. Hiç şüpheniz olmasın. Biz doğru olduğuna inandığımız, doğru bildiğimiz ve yapacağımız şeyleri taahhüt ediyoruz. Bugüne kadar yapmış olduklarımız yapacaklarımızın teminatı ve garantisi olacak. Vatandaşlarımız bizlere inanıyor ve güveniyor. Bunun farkındayız. Muhtarlarımız bizim gibi seçilerek görev yapan büyüklerimiz. Onlar için bu dönem biraz daha dijitalleşmeye ve teknolojiye yatırım yaptık. İnşallah muhtarlara bilgi sistemini yerelde de devreye almak istiyoruz. Her şey İnegöl için çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.

BURSA’DA YAPACAK ÇOK İŞ VAR

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Sizlerle burada olmaktan mutluyuz. İnegöl’ün apayrı yeri var. Alinur başkan İnegöl’e güzel hizmetlerde bulunmuş.  Şimdi de Bursa’ya hizmet etmek istiyor. İnşallah sizlerin desteğiyle bu ekibin Bursa’ya yapacağı hizmetler var”

Kaynak : Genç Gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir