Başkan adayı Mustafa Ersan

Kongre öncesinde AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel’in aday olmayacağını açıklaması üzerine; yapılan temayül yoklamasında adı ön plana çıkan Mustafa Ersan, ilçe başkanlığı için aday olarak belirlendi.

 

Yeni başkan adayının belirlenmesi amacıyla yapılan temayül yoklamasında, adı ön plana çıkan Mustafa Ersan, Nezir Kuyumcu ve Sedat Öpçiner, mülakat için Ankara’ya gitti.

AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen mülakat sonucunda, İlçe Başkanlığı adaylığı için Mustafa Ersan isminde karar kılındı.

Ersan, Bülent Temelli’nin İlçe Başkanlığı döneminde başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

MUSTAFA ERSAN KİMDİR?

AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığı için aday gösterilen Mustafa Ersan, evli ve 1 çocuk babası. Esnaflık yapan Ersan, 2008 yılında AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatına katılarak, teşkilatta değişik kademlerde görev yaptı.

KONGRE SÜRECİ ARALIK’TA BAŞLIYOR

Bu arada AK Partide kongre süreci Aralık ayında başlayacak. Aday olmayacaklarını açıklayan 11 ilçe başkanı yerine atanacak ilçe başkanları için temayül yoklaması yapıldı.

Başkanları devam edecek Mudanya, Orhangazi, Keles, Orhaneli, Gürsu, Yenişehir’de kongreler 2 ve 3 Aralık’ta yapılacak. 2 ve 3 Aralık’ta göreve devam eden ilçelerle başlayıp haftada 4 ilçede kongre yapacak ve 25-26 Aralık’ta hepsi tamamlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir