Ayasofya Camii basın bülteni

AK Parti İnegöl İlçe Başkanımız Mustafa Durmuş 24 Temmuz 2020 tarihinde Ayasofya’nın Camii olarak tekrar açılması ile alakalı bir basın bülteni yayınladı.

Kıymetli basın mensupları
Bildiğiniz üzere, Danıştay’ın kararı sonrasında
1934 yılından bu yana müze olarak vasıflandırılan, Fatih Sultan Mehmet Han’ın mirası, yeni bir çağ açan büyük fethin en büyük sembollerinden biri olan Ayasofya yeniden cami olarak ibadete açılacaktır.
Aziz milletimiz ve İslam Dünyası adına derin manevi anlamlar içeren bu kararın alınmasında, en büyük paya sahip olan liderimiz,Cumhurbaşkanımız,Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a Ayasofya’yı yıllardır yüreğinde bir yara olarak taşıyanlar adına sonsuz teşekkür ediyorum.
Ayasofya davasına bir ömür vakfetmiş,ancak umudunu yitirmiş ve kalpleri kırık, boyunları bükük bir şekilde ahirete intikal eden ve bu kutlu günü göremeyen, nice büyüklerimizi,fikir öncülerimizi, samimiyet ve çıkarsızca ”Ayasofya’nın zincirleri kırılsın” diye haykıran müslüman kardeşlerimizi böyle bir günde anmadan geçemeyeceğim.
Şüphesiz ki, asırlar önce fethi cihanda yankılanan Ayasofya hakkında böyle önemli bir kararın günümüzde de yankıları olmuştur, olacaktır.
Bizler AK Parti teşkilatları olarak, böylesi önemli ve cesur kararlar alabilen bir liderin yolunda olmanın gururunu ve mutluluğunu taşımaktayız.
İnanıyoruz ki, yıllardır mücadelesi verilen Ayasofya davamız, liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan,nın tarihi imzası ile mutlu sona ermiş ,büyük manevi değerine yakışır bir şekilde gerçek anlamda büyük bir liderin feraset örneği olarak tarihteki yerini almıştır.
Bu önemli kararın tekrar milletimize ve Alem-i İslam adına hayırlı olmasını dilerken, bu kutsal emanete ve daha nice emanetlerimize sahip çıkan Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Mustafa Durmuş
İnegöl AK Parti İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir