AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

3 yıldır sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevini 10 Aralık’ta yapılacak kongrede başkan adayı Mustafa Ersan’a devredecek olan AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkanlık sürecini değerlendiren Demirel, “Konuşmaktan çok, icraat yapmayı tercih ettik” dedi.

 

Sedef Pastanesi’nde gerçekleştirilen kahvaltıya; genel merkez tarafından başkanlığa aday gösterilen Mustafa Ersan ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Adem Demirel, 14 Aralık 2014 tarihinde kongre ile aldığı AK parti İlçe Başkanlığı görevini, 10 Aralık Pazar günü yapılacak olağan kongre ile devredeceğini söyledi.

Başkan adayı Mustafa Ersan’a başarılar dileyen Demirel, “Çok zor bir süreçte, ilçe başkanlığı görevini, Bülent Temelli başkanımızdan devraldım ve bugünlere kadar başarı ile taşıdığıma inanıyorum. 2014 yılının Aralık ayından bu güne kadar İnegöl’de, birçok yatırım ile vatandaşlarımıza hizmetlerde bulunduk. Yönetim kurulu üyelerimiz, gençlik kollarımız ve kadın kollarımız ile birlikte adeta canla, başla mücadelemizi sürdürdük.”

 

%70,4’LÜK OY REKORU

“7 Haziran, 1 Kasım, 16 Nisan referandumu gibi, 3 büyük seçim süreci atlattık.  Bunların yanında, birde 15 Temmuz 2016 tarihinde, Türk milletinin hiç şahit olmadığı hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Tüm teşkilatlarımız ile Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik ayakta durduk.”

“7 Haziran ile 1 Kasım Genel Seçimleri ve 16 Nisan referandumunda, İnegöl’de tüm kadrolarımız ile yoğun bir performans göstererek, İnegöl siyasi tarihinde, hiçbir partinin alamadığı, %70,4’lük oy oranını alarak bir rekora imza attık. Bu rekorun, benim başkanlığım dönemimde kırılması, benim için, onur ve gurur meselesidir. Ancak bu rekorda ki başarı, tüm teşkilatımızın ve AK Partimizin başarısıdır” diye konuştu.

KONUŞMAKTAN ÇOK, İCRAAT YAPMAYI TERCİH ETTİK

İlçe başkanlığına seçildiği ilk günlerde, ‘Neden Bursa il yönetiminde İnegöl’den 1 kişi bile yok’ denildiğini anımsatan Başkan Adem Demirel, “Bugün geldiğimiz noktada, teşkilatımızın üstün gayreti sayesinde, Bursa İl Başkanımız sayın Ayhan Salman başta olmak üzere AK Parti İnegöl İlçe teşkilatından yetişen 3 arkadaşımız Bursa il yönetiminde görev yapıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız da İnegöl siyasetinde yetişen, birlikte mesai yaptığımız arkadaşımızdır.”

“Yine Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımızın da İnegöllü olması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu başarıda, teşkilatımızın başarısı, AK Partinin başarısıdır. Ben İnegöl’den Bursa’ya ve Ankara’ya giden tüm yöneticilerimize başarılar diliyorum. Bir takım eleştirilere ve çeşitli tezahüratlara maruz kalsak da, hiçbir zaman yılmadık. Belki konuşmadık, sessiz kaldık ama o sessizliğin arkasında, çok ciddi bir çalışma temposu ve ciddi bir disiplin mekanizması yatmaktaydı.

“Konuşmaktan çok, icraat yapmayı tercih ettik. İnegöl’de tüm sorunlar elbette bitmedi.  Emniyet binası, emniyet personeli, Kaymakamlık binası gibi önemli sorunlar için biz girişimlerimizi yaptık ancak süremiz dolduğu için artık o sorunlarla, Mustafa Ersan arkadaşımız, en iyi şekilde ilgilenecek ve o sorunları çözüme kavuşturacaktır” dedi.

GİDİYORUZ DİYE KİMSE SEVİNMESİN

İlçe Başkanı Adem Demirel, görevi devrettikten sonra partiye hizmet etmeye devam edeceğini belirterek şöyle devam etti; “Bizler dava adamıyız. Partimizin ve ülkemizin menfaatleri için, ne gerekiyorsa yaptık. Ailemizden, çocuklarımızdan, işimizden, feragat ettik. O nedenle, emek verdiğimiz davaya, 10 Aralık tarihinden sonrada, hizmet etmeye devam edeceğiz. Gerek İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban’ın, gerek İlçe Başkanımız Mustafa Ersan’ın, gerek Bursa Milletvekilimiz Hüseyin Şahin’in, İl Başkanımız Ayhan Salman’ın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Bizler gidiyoruz diye kimse sevinmesin.”

“Adem Demirel ilçe başkanlığını devrediyor ama partisine hizmet etmeye devam edecek. Benimle alakalı olarak, genel merkezimizin, devam kararı vardı. Ancak, yakın gelecekte, bazı hedeflerimiz olduğu için, devam etmememiz gerektiğinin, daha doğru olduğunu düşündüm ve devam etmeme kararı aldım. Önümüzde daha çok süreç var. Allah devlet ve millete zeval vermesin, devletimizi korusun ve kollasın. Bizim tüm gayemiz, tüm çabamızın nedeni budur.”

İŞİNİZ ZOR VE ÇETİN

Basın mensuplarına da seslenen Demirel, “Sizlerle de, uzun bir mesaimiz oldu. Sizlerle de mutluluk ve hüzün içerisinde birçok zaman geçirdik. Yatırımları, hizmetleri, en çok sizler takip ettiniz ve vatandaşlarımıza duyurdunuz. Sizler sayesinde, tüm çalışmalarımız millet nezdinde ses getirdi. Allah, hepinizden razı olsun. Özellikle, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında, İnegöl şehir merkezinde, anlık yayınlar yaparak, darbeye karşı dimdik durdunuz.”

“Birileri gibi, algı yoklaması yapmadınız. İşiniz zor ve çetin, Allah yardımcınız olsun. Her şey bir yana, tüm bu dönemleri, milletimiz ve teşkilatımız ile atlatmaya çalıştığımız dönemlerde, birileri gerek şahsım, gerek teşkilatım ile ilgili, nifak tohumları ekmeye, fitne ateşini yakmaya çalışmıştı” diye konuştu.

 

LİSTE HAZIRLANIYOR

Başkan adayı Mustafa Ersan da “Biz bu işi Recep Tayyip Erdoğan sevdamız ve Adem başkanımız gibi Allah rızası için yapacağız. Yönetim kurulu adına liste çalışmalarına başladık. 5 kişilik bir komisyonum var. Elimizde bir havuz var o havuzdaki isimler üzerinde istişareler yapıyoruz. Daha isim alacağımız yerler var, STK’lar ile görüşüyoruz, dernekler ile görüşüyoruz her yerden isim istiyoruz. Yönetimde muhakkak bir değişiklik olacak. 25 kişilik bir yönetim çıkaracağız gençleri daha fazla düşünüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir