Adaylık süreci başlıyor

Yerel seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti’de aday adaylığı başvuru süreci başlıyor. Aday adaylığı süreci sonrasında ise mülakatlar başlayacak.

 

AK Partide yerel seçim için taslak takvim netleşmeye başladı. Adayların tespiti için süreç bu hafta başlıyor.

AK Parti, aday belirleme sürecinde bir taraftan illerde anket ve mülakatlar gerçekleştirirken; bir yandan da bölgelerin nabzının tutmak için kendi belediyelerinde başkanların performanslarını takip edecek.

EYLÜL AYI ÖNEMLİ

Eylül ayı içerisinde aday adaylığı başvuru süreci başlayacak. Aday adayları kendi ikamet ettikleri yerlerden aday olmaları zorunlu olacak.

PROJE İSTENECEK

Aday adayları yerel yönetimler için projelerini de ortaya koyacak. Aday adaylığı süreci sonrasında ise mülakatlar başlayacak.

MÜLAKAT EKİM AYINDA

Taslak programa göre; mülakatların Ekim ayı sonunda başlaması planlanıyor. Mülakatlar sırasında aday adayları kendi projelerini en detaylı şekilde anlatacak. Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketlerde adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak.

HALKTA KARŞILIĞI OLMALI

AK Parti içerisinde belirlenen aday değerlendirme komisyonu hem adayların projelerini hem de halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirecek.

Komisyon her belediye için alternatif isim önerilerini ortaya koyacak. Adaylarla ilgili son sözü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir