6. OLAĞAN AK PARTİ İNEGÖL İLÇE KONGREMİZ

AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, 6. Olağan Kongresini coşkulu bir şekilde yaptı. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da katıldığı genel kurulda, Adem Demirel ilçe başkanlığını Mustafa Ersan’a devretti.

 

Kültürpark içerisindeki İnegöl Belediyespor Salonunda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Divan heyetinin seçilmesinin ardından genel kurulun açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Adem Demirel, 14 Aralık 2014 tarihinde aldığı İlçe Başkanlığı görevini gururla devrettiğini söyledi.

VEDA ETMİYORUM

Veda etmediğini aktaran Demirel, “Partimizin emrinde çalışmalarımızı her daim sürdüreceğiz.

Birileri, ellerine bir kaç kâğıt parçası alarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı mesnetsiz iddialarda bulunuyor. Milletimiz bu yalanlara, bu dolanlara en net cevabı sandıkta verecektir. Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar boşunadır. Türk milleti bu oyunları, oyun kurucularının başlarına yeniden geçirecek ve galip çıkacaktır.”

HALKA HİZMET HAKK’A HİZMET

“Üzülerek ifade ediyorum ki; birileri Türkiye üzerinde oynanan oyunları alkışlamaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan düşmanlıkları, vatana ihanet boyutuna ulaşmıştır. Türkiye üzerinde çeşitli hesaplar yapan, oyunlar oynayan birileri ile son nefes, son nefer, son damla kana kadar, mücadele edeceğimizi buradan haykırıyoruz. Halka hizmet’in Hakk’a hizmet olduğu bilinci ile yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

ADEM DEMİREL’E TEŞEKKÜR ETTİ

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İnegöl’ün AK Partiye büyük destekler verdiğinin altını çizerek, “16 yıl sonra bir kongreyi bile bu coşku ve heyecanla yapıyor olmak bizim kalbimizde ki dava ruhunu çok net bir şekilde yansıtan özelliğimiz. Adem Demirel başkanım sakin bir güç, çalışmaktan başka bir şey düşünmeyen, kafasının arkasında  plan proje olmayan bir kardeşimizdir. Huzurlarınızda Adem başkanımıza çok teşekkür ediyorum. O bizim için çok önemli” dedi.

 

KUDÜS ALLAH’IN MUHAFAZASI ALTINDADIR

Kudüs’ün İslamiyet için önemli bir yer olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu,

“Bugün Kudüs Peygamber Efendimizin miraca yükselişini tecelli ettiği bir yerdir. Kudüs, Hıristiyanlar için de çok önemlidir. Böyle kutsiyet addettiğimiz bir yeri birileri masa başında alınan kararlar ile ateşin içine atmaya çalışıyor. Kudüs bizim gönlümüzün içinde yer alıyor. Unuttukları bir şey var Kudüs Allah’ın da muhafazası altındadır.”

BİR OLALIM DİRİ OLALIM

“Ey İslam coğrafyası, koca koca devletler, altından petrol akan ülkeler, başınıza iki elinizin başın alın artık düşünün yeter, bir olalım diri olalım. Bunu yapmak zorundayız Sayın Cumhurbaşkanımız feryat ediyor, dilinden dökünen sözler yüreğinden kopup gelenlerdir. Onun için bu kadrolara burada çok büyük bir görev düşüyor. Yapmış olduğunuz görevi asla küçümsemeyin.”

 

TÜRKİYE TARİH YAZIYOR

“Türkiye hem tarih yazıyor, hem tarihi yaşıyor. Biz sıradan bir parti değiliz, bizim partimizin 2 bin yıllık kadim değerleri olan bir davadır. Davası olan insanların, nefsanî duyguları olmaz. İşte İnegöl bunu yaşatıyor ve İnegöl’de bunu görüyoruz. İnegöl’e şükran sunuyoruz. Bölgede Türkiye güçlenmek zorundadır, Türkiye masanın bir köşesinde değil, masanın üstüne yumruğunu vurmalıdır. Bunu yapmak için güçlenmek durumundadır.  Bizim liderimiz bunu yapıyor.”

TUZAK KURANLAR HEP YANILDILAR

“Biz, parti olarak 2001 yılında ortaya çıkarken sıradan bir parti olarak ortaya çıkmadık.  Milletimiz gibi düşünen, geleceğe onun gibi bakan bir liderin etrafında kenetlenerek bu yola çıktık. İlk iktidara geldiğimiz andan itibaren bunlar gidici dediler, bir şeyi unuttular oda milletin adamı olarak nitelendirdiğimiz Recep Tayyip Erdoğan ‘ben kefenimi giydim de bu yola çıktım’ dedi.

Biz çalıştık, didindik ve milletimiz bizim çalışmalarımızın karşılığını sandıkta gösterdi. Kapalı kapılar arkasında tuzak kuranlar hep yanıldılar hep kaybettiler” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE’Yİ BUNLARIN ELİNE TESLİM EDEMEYİZ

İnegöl’ün her zaman destek ve oylarıyla AK Parti hükümetlerinin arkasında durduğunu belirten İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala,

“Geçenlerde ana muhalefet parti genel başkanı İnegöl’den bahsetti. İnegöl’den bahsediyor ama şunu bilmiyor, 2001 yılında 56 milyon dolar olan İnegöl’ün ihracatı, 2017 yılının daha 11 ayında 770 milyon dolara çıkmış. 2001’de bir yılda yapılan ihracatı İnegöl bugün bir ayda yapıyor. Haberi yok.”

“8 seçim kaybetti, hesap uzmanı ama yanlış hesap uzmanı. Elinde ki dekontu okumaktan aciz, gelen ve giden paranın farkını bilmeyecek kadar meselelerden bir haber. Türkiye’yi bunların eline teslim edemeyiz” dedi.

BUGÜNLERE KOLAY GELİNMEDİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise:

“ Karmaşık duygular yaşıyorum, kurucu olduğum partinin ilk gününü bugün gibi hatırlıyorum. Bugünlere kolay gelinmedi. Böyle bir teşkilatın bir parçası olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bir şeyler başarabildiysek tüm arkadaşlarımızın desteği olduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah Bursa’mızın daha büyük başarılara imza atması için canla başla çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

MERKEZİMİZDE İNSAN VAR

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ile Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, göreve gelecek yeni yönetime başarılar diledi.

Görevi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığını ifade eden Belediye Başkanı Alper Taban,

“Var gücümle belediye başkanlığını yürütmeye çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu emaneti verirken, çok çalışmamamız gerektiğini, halkın içinde olmamız gerektiğini ifade etti. Biz zaten AK Parti olarak merkeze insanı koyarak en güzel hizmeti ortaya koymak için çalışıyoruz. Bu bayrağı daha yukarı taşımak için sizlere teşkilatım adına söz veriyorum, en güzel şekilde çalışacağız” dedi.

YENİ YÖNETİM

Protokol konuşmaları sonrası denetim ve faaliyet raporları okunarak ayrı ayrı ibra edildi. Ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde başkan adayı Mustafa Ersan delegelerin oylarıyla İlçe Başkanlığına seçildi.

Mustafa Ersan başkanlığında yeni yönetim; Ahmet Ünal, Ali Toprak, Arzu Keskin, Bilal Bayrak, Cihan Sevinç, Derya Uysal, Erkan Taşdemir,  Fahrettin Erdoğan, Fatih Aydoğan, Harun Ergün, İsmail Biricik, Mehmet Işıklar, Mehmet Yıldırım, Mehmet Ateş, Mevlüt Durak, Mustafa Durmuş, Osman Yılmaz, Ömer Semiz, Özgen Kurşun, Recep Göze, Semih Şeherli, Suna Dardağan Demir, Şeyma Topalak ve Zübeyde Yakşe’den oluştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir